2421/44
Barok chatol af egetræ, overskab med to fyldningslåger bag hvilke hylder og skuffer, herunder skriveklap bag hvilke rum og skuffer til opbevaring, underdel med én smal skuffe samt tre skuffer. Dekoreret med profilerede kanter. 18. årh.s. midte. H. 220. B. 116. D. 57.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgler medfølger.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
107745 |