2420/​872

Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)

Tre vaser af stentøj, to modelleret med geometrisk dekor i relief. Dekoreret med hhv. blå, lysegrøn og turkisblå glasur. Sign. CHS. Udført og mærket hos Rörstrand, Sverige. H. hhv. 24, 12,2, og 18. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

22 bud

Tidspunkt Byder Bud
1153652 2.500 DKK
853301 (Autobud) 2.400 DKK
1153652 2.300 DKK
853301 (Autobud) 2.200 DKK
823958 2.100 DKK
853301 (Autobud) 2.000 DKK
823958 1.950 DKK
853301 (Autobud) 1.900 DKK
823958 1.850 DKK
853301 (Autobud) 1.800 DKK
823958 1.750 DKK
853301 (Autobud) 1.700 DKK
823958 1.650 DKK
853301 (Autobud) 1.600 DKK
823958 1.550 DKK
853301 (Autobud) 1.500 DKK
882182 1.450 DKK
853301 (Autobud) 1.400 DKK
882182 1.350 DKK
853301 1.100 DKK
327644 1.050 DKK
823958 1.000 DKK