Bente Hansen (f. København 1943)
Et lille vægrelief, en lågkrukke samt en lille vase af stentøj. Dekoreret med polykrome glasurer, herunder saltglasur. Lågkrukkens hank af patineret metal. Stemplet monogram. Unika. Vase: H. 6,3. Lågkrukke: H. 12. Vægrelief: 17,5×15,5. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Næste bud
Dit maksbud
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.