2420/934
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
“Heritage Chair”. Lænestol med ben af eg. Sæde og dybthæftet ryg betrukket med lysegult uld. Model FH 419. Udført hos Carl Hansen & Søn.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nogle pletter på ben.
Vurdering
Hammerslag
10 bud
122744 | ||
827717 (Autobud) | ||
122744 | ||
827717 | ||
823137 (Autobud) | ||
827717 | ||
823137 (Autobud) | ||
827717 | ||
823137 | ||
827717 |