2420/805
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Zebra og søpapegøje af bemalet træ. Søpapegøje stemplet Kay Bojesen, Design, Copyright. Zebra ikke stemplet. Udført hos Kay Bojesen. H. hhv. 14,5 og 19. (2)
Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Afskalinger i bemaling. Søpapegøje med lille afslag på næb. Zebra med aflag på et ben.
Vurdering
Hammerslag
22 bud
959405 (Autobud) | ||
210975 | ||
959405 (Autobud) | ||
210975 | ||
959405 (Autobud) | ||
210975 | ||
959405 (Autobud) | ||
801465 | ||
959405 (Autobud) | ||
801465 | ||
959405 (Autobud) | ||
801465 | ||
959405 (Autobud) | ||
801465 | ||
959405 (Autobud) | ||
801465 | ||
959405 (Autobud) | ||
801465 | ||
959405 (Autobud) | ||
801465 | ||
959405 | ||
801465 |