2419/​854

Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)

“Tobago” og “Trinidad”. Spisestue af kirsebærtræ bestående af spisebord med udtræk og to tillægsplader samt otte stole. Model 3296 og 8311. Udført hos Fredericia Furniture. H. 72. B. 110. L. 150./260. (11)

Fremstår med tydelig alders- og brugsslitage, herunder bord med talrige ridser og mærker. Sæder med pletter og skjolder.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK