2419/854
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Tobago” og “Trinidad”. Spisestue af kirsebærtræ bestående af spisebord med udtræk og to tillægsplader samt otte stole. Model 3296 og 8311. Udført hos Fredericia Furniture. H. 72. B. 110. L. 150./260. (11)
Fremstår med tydelig alders- og brugsslitage, herunder bord med talrige ridser og mærker. Sæder med pletter og skjolder.
Vurdering
Hammerslag
4 bud