2418/50
Nyreformet dameskrivebord af satin wood, front med skuffe, cabriole ben hvorimellem hylde, dekoreret med forgyldte beslag. Louis XV form. 20. årh. H. 78,5. B. 80. D. 40.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt