2420/134
Barok hængeskab af egetræ med hemmelige rum, prydet med gennembrudte skæringer, front med låge, bag hvilken hylde. 18. årh. H. 68. B. 60. D. 28.
Revner i træet. Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøglehulsbeslag delvis løst. Enkelte ormehuller. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud