2421/​273

Montblanc

“Montblanc Meisterstück 75 year anniversary Limited Edition” kuglepen af sort resin og forgyldt metal med diamant. Graveret “75 Years of Passion and Soul”. Samt Montblanc Masterpiece fyldepen af sort resin. Model 144. Spids mærket “4810 14C MONTBLAC 585”. L. 14,6 og 13,2 (2)

Montblanc Masterpiece fremstår med brugsslitage. “Montblanc Meisterstück 75 year anniversary Limited Edition” med minimal brugsslitage.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
164145 2.600 DKK
283030 (Autobud) 2.500 DKK
164145 2.400 DKK
283030 (Autobud) 1.750 DKK
1058719 1.700 DKK
283030 1.650 DKK
875984 1.600 DKK
874944 1.550 DKK
164145 1.500 DKK