2421/132
Tre syskrin af egetræ, skråtstillede låg, hvorunder gemme i to skrin, beslag og monteringer af patineret jern. 19. årh.s. begyndelse. H. 14–20. B. 27–30. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgler medfølger til to skrin. Manglende nålepude.
Bemærkninger
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt