Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Flamingoer”. Sign. Scherfig 1978, Særtryk 2/13. Litografi i farver. Lysmål 43×28.
Litteratur: Lamberth “Jungle og savanne” nr. 37.
Papiret er let gulnet. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Næste bud
Dit maksbud
20 bud
971560 | ||
246527 | ||
971560 (Autobud) | ||
246527 | ||
971560 (Autobud) | ||
246527 | ||
971560 (Autobud) | ||
246527 | ||
971560 (Autobud) | ||
1156567 | ||
971560 | ||
1156567 | ||
1048448 (Autobud) | ||
1156567 | ||
1048448 (Autobud) | ||
1156567 | ||
1048448 | ||
931481 | ||
175789 | ||
246527 |
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.