2420/852
Richard Nissen (f. 1928, d. 2022)
Stor salatskål af massiv stavlimet palisander med let konkave sider. Sign. Richard Nissen under bunden. Udført 1960–1970'erne. Tilhørende salatbestik. H. 19. Diam. 40,5. (3)
Almindelig brugsslitage. Enkelte tørresprækker. En lamel med løs limning.
Vurdering
Hammerslag
4 bud
955503 | ||
248892 (Autobud) | ||
955503 | ||
248892 |