2421/​888

Henry Clemens van de Velde (f. 1863, d. 1957)

Skønvirke vase af keramik, modelleret i organisk form med små hanke. Dekoreret i blå, grønne og okkergule glasurer. Utydeligt stemplet? Mrk. 623. H. 28.

.

Overfladeridser. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.050 DKK
1.000 DKK