Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Skål af tin med gennembrudt mellemstykke. Stemplet monogram, 1260. Udført og mærket hos Just Andersen. 1918–1929. H. 18,5. Diam. 30,5.
Litteratur: Poul Erik Bermann: “Just Andersen”. S. 377.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Let skævhed.
Næste bud
Dit maksbud
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.