2421/627
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Oxford”. Et par stole med drejeligt stel af forkromet stål. Sæde og ryg betrukket med rødt skind. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1983. (2)
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds.
Eftersyn
I
Lyngby
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
4 bud
1058719 | ||
1101175 | ||
849868 | ||
896810 |