2421/250
Udstoppet gråand stående med spredte vinger på en imiteret sten, samt mår monteret på gren med en fanget fugl. 20. årh. And H. 32. Mår H. 33. L. 64. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt