2421/531
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
“De fire årstider”. Fire kvindefigurer af lertøj. Dekoreret med blåglaserede motiver på lysegrå base. Sign. monogram, Danmark hhv. -73 M20, -79 M21, -76 M22 og -68 M23. H. 32,5–34. (4)
“Sommer”-figur med et lille afslag på spidsen af et blad nederst på figuren. Ellers blot alm. alders- og brugspatina.
Eftersyn
I
Lyngby
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
10 bud
933538 | ||
1081549 | ||
933538 | ||
921320 | ||
68993 | ||
1106407 | ||
1142009 | ||
933538 | ||
68993 | ||
933538 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.