2419/967
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Staved Teak”. Sæt med to runde serveringsfade og to smørebrædder, med inkorporerede smøreknive, alt sammen af stavlimet teak. Udført hos Nissen, Langå. L. 21,5–39. B. 13–39. H. 2,5–4,5. (4)
Proveniens: Fra Richard Nissens private samling.
Almindelig brugspatina, herunder få ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
16 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||