2420/140
Dansk Louis XVI spejl i ramme af delvist forgyldt mahogni, udskåret med blomster, bladværk og svanehals samt kanneleringer. 18. årh.s slutning. H. 139. B. 61.
Manglende ornament ved top samt fod på urne. Spejlglasset anløbent. Mindre afskalninger. Revner i træet. Falmet. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
17 bud
162894 | ||
805635 | ||
162894 | ||
805635 | ||
162894 | ||
805635 | ||
162894 | ||
100994 | ||
162894 | ||
805635 | ||
100994 (Autobud) | ||
162894 | ||
100994 (Autobud) | ||
162894 | ||
100994 | ||
805635 | ||
100994 |