2420/​951

Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)

“Windsor”. Et par armstole af eg med vertikale sprosser i ryg og sider. Model CH 18 A. Udført hos Carl Hansen & Søn. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
850248 3.000 DKK