2420/906
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Skab af eg med senere stel. Front med to døre, indvendigt med udtræksbakker og hylder. Originale beslag af messing. Udført og mærket hos C.M. Madsen for FDB. H. 93. B. 122. D. 45.
To originale nøgler medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Restaureret.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
853141 | ||
868561 (Autobud) | ||
853141 | ||
868561 | ||
915297 | ||
868561 (Autobud) | ||
915297 | ||
868561 | ||
915297 (Autobud) | ||
868561 | ||
915297 (Autobud) | ||
1090415 | ||
915297 |