2421/920
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Syveren”. Sæt på 12 skalstole med ben af stål. Sæde og ryg af ahorn. Model 3107. Formgivet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og finérafslag.
Eftersyn
I
Lyngby
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
9 bud
864665 | ||
1096901 | ||
1136317 (Autobud) | ||
1096901 | ||
1136317 (Autobud) | ||
1096901 | ||
1136317 (Autobud) | ||
864665 | ||
1136317 |