2421/​870

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Cirkulært spisebord af mahogni med udtræk. Udført hos Karl Andersson & Söner. H. 71. Diam. 130.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ujævn falmet. Tillægsplader medfølger ikke.

Eftersyn
I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?