2418/92
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, facetslebet spejlfelt, rigt udskåret med bladværk, blomster og rocailler. Rokoko form. 19. årh. H. 102. B. 57.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Spejlfelt med mindre misfarvinger.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud