2420/611
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Cirkulær skål af porcelæn dekoreret i mørkeblå glasur. Øverste kant med platindekor. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen, 1185 577. H. 13. Diam. 22.
Længere overfladeridser på ydersiden.
Vurdering
Hammerslag
2 bud
918648 | ||
1138259 |