Inge Trautner (f. Århus 1953, Århus,)
Tekande af lertøj modelleret med vertikale riller i relief. Dekoreret med turkisgrøn glasur. Hank af bambus. Stemplet monogram. Unik. H. 20,5. L. 17.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Selve kandens øverste kant med et mindre afslag.
Næste bud
Dit maksbud
12 bud
955618 (Autobud) | ||
1157591 | ||
955618 (Autobud) | ||
1157591 | ||
955618 (Autobud) | ||
842827 | ||
955618 | ||
1044412 | ||
1103788 | ||
942360 | ||
806479 | ||
843155 |
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.