2421/​951

Koreansk tesæt af keramik, dekoreret i hvid slip med blomsterbort. I tilhørende æske. Punchong type. 20. årh. Tekande H. 11.

Bestående af 5 kopper, tekande og kande.

Intet at bemærke. Æske med let brugsslitage.

Eftersyn
I Aarhus
Vur­dering

1.500 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?
Levering

Levering i USA fra 1.250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK

Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.