2421/247
Fransk Charles X form bordlampe af patineret og forgyldt bronze. H. inkl. montering 70 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2421/227
Renaissance panel af udskåret træ i form af kvinde omkranset af krans holdt af putti. 16. årh. samt fem udskårede paneler 18/19. årh. 34 x 28 cm. (6) E2
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2421/212
Forsølvet plade med erotiske romerske signeter, ca. 1900. 23 x 25 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
2421/188
Bertel Thorvaldsen, efter, 20. årh.: En rytter fra Alexanderfrisen. Usigneret. Relief af gips. Udført for Thorvaldsens Museum. 55 x 60.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2421/183
Russisk syskrin af ben og træ. Kholmogory i Arkhangelsk provinsen, 19. årh. H. 11 cm. B. 24 cm. D. 15,5 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2421/176
Syv mortere med pistiller. 17.-19. årh. (7)
Vurdering :
3.000–5.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2421/166
Sladrekompas af bemalet metal, glaskuppel, kroneformet topstykke samt koloreret kompasrose. 20. årh. Diam. 32 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
15.500 DKK -
2421/135
Lille fotoalbum indeholdende i alt 25 s/h fotografier af kgl. skuespiller Joachim Ludvig Phister (1807-1895). (25).
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2421/117
Tysk fuglebur med optræk, mekanisk. 20. årh.s beg. H. 28 cm.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2421/15
Leica M4 kamera med tilhørende udstyr. Taske og etui af sort læder. (2)
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK