2418/​582

Adam Hoff

Poul Østergaard

Sammenklappelig bøjle-knagerække af massiv mahogni med gråblå lakeret baggrund. Udført på Virum Møbelsnedkeri v/ Rasmussen og Brygger. H. 27,5. L. 55,5. D. 6,5/29.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Slitage og farveafskrabninger i maling omkring huller til vægophæng.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

7 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK