2417/132
Grønlandsk åndemanermaske af udskåret og sortsværtet træ med udskårne tænder. 20. årh. H. 30.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||